ATRAKCJE MAZUR

1. Spływ rzeką Krutynią! (9 km)

Położona w sercu Mazur, to wymarzona rzeka dla spływów rodzinnych. Popłynąć nią może każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Jej łagodny, leniwy nurt sam niesie kajak, a wspaniałe widoki mijanych wzgórz morenowych z nawiązką wynagrodzą - niewielki przecież - wysiłek. To po spływie Krutynią, pisarz Melchior Wańkowicz powiedział: "w tej rzece utopiłem serce" i to - z całą pewnością - Państwu grozi.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

2. Wędkarstwo

Mazury to z pewnością ulubione miejsce wprawionych w boju, jak i mniej doświadczonych miłośników wędkarstwa. Znalezienie ciekawego łowiska w Krainie Wielkich Jezior problemem nie jest. Zapraszamy nad jezioro Wągiel lub pobliskie jeziora.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

3. Szlak pieszo-rowerowy nasypem kolejowym Piecki - Mrągowo

Już wprawdzie nie pociągiem, ale rowerem lub pieszo dotrzemy do Piecek dawnym nasypem kolejowym. Warto udać się w tą sentymentalną podróż. A po drodze sielskie obrazki: wiejski stary cmentarzyk, dworek założyciela Nikutowa, ule, łąki, pola. I ...spokój.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

4. Rancho Appaloosa - Stadnina koni Brejdyny (1 km)

Położone jest pośród łąk, lasów i jezior. Tuż obok pięknych, tak chętnie odwiedzanych przez turystów miast Mikołajki (18km), Mrągowo (20km) i Ruciane-Nida (7km). Rancho oferuje dla przyjeżdżający tu gości zajęcia z hipoterapii oraz jazdy konnej.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

5. Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów- Piecki (2,5 km)

Dzięki staraniom Walentyny Dermackiej i jej córki Marii powstał w Pieckach, w ich własnym domu (ul. Zwycięstwa 48) jeden z najbogatszych zbiorów etnograficznych na Mazurach. Można tu obejrzeć eksponaty przybliżające dawną codzienność mazurskiej wsi, z którą w naturze już się nie spotkamy. Wiele muzeów etnograficznych w Polsce zabiega o pozyskanie do swoich zbiorów rzeźb z Piecek.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

6. Mrągowo (12km)

Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który wszak zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country - Mrągowo i Mazury z niej właśnie słyną, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Nie przegap więc Mrągowo.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach atrakcje mazury atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach

7. Mikołajki-Mazurska Wenecja (20km)

Mikołajki potocznie zwane są letnią stolicą Mazur. Miasto leży nad jeziorem Mikołajskim. Mikołajki są także przystanią Żeglugi Mazurskiej. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie i bistro. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

8. Kadzidłowo - safari na Mazurach! (17 km)

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.
atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

9. Instytut Parazytologii w Kosewie (12 km)

Wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Możliwość obejrzenia jelenia sika, kóz, królików. Bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

10. Galindia - Iznota k./Mikołajek (15 km)

Teren Galindii w całości leży na Mazurach i częściowo południowych krańcach Warmii. Na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany od 10 lat rekonstruuje się osadę plemienia Galindów, gdzie odtwarza się ich codzienne życie, a w widowiskach historycznych przedstawia się różne zwyczaje i rytuały.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

11. Leśniczówka Pranie (20 km)

Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. W Praniu przebywał i tworzył poeta K.I. Gałczyński. Zostało utworzone Muzeum.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

12. Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne (35 km)

To sławne sanktuarium Maryjne. Jest "Perłą" Baroku wartości zabytkowej.- Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

atrakcje atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach

13. Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich

Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Bogata flora i fauna nadaje tym terenom niepowtarzalny i unikatowy charakter regionu turystyki i wypoczynku w skali całej Europy.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

14. Wycieczka Gierłoż - była kwatera Hitlera (40 km)

W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami po to by ukryć się sam Hitler.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

15. Zamek w Reszlu (40 km)

Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

atrakcje atrakcje mazury atrakcje na mazurach

16. Wilno

Wilno to miejsce gdzie przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska. Warto się rozejrzeć w poszukiwaniu polskich śladów.

atrakcje atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach atrakcje atrakcje na mazurach atrakcje na mazurach

16. Stańczyki k./Gołdapi - Zabytkowe Mosty

17. Zamek w Kętrzynie - Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego (25 km)

18. Owczarnia - muzeum k./Kętrzyna (30 km)

19. Mamerki - 30 zniszczonych bunkrów Kwatery Głównej Niemiecki Wojsk Lądowych (35 km)

20. Twierdza BOYEN Giżycko (60 km)

21. Planetarium i Obserwatorium w Olsztynie (70 km)

22. Klasztor Starowierców w Wojowie k./Ukty (20 km)

23. Cerkiew Prawosławna w Wojowie k./Ukty (20 km)

24. Mazurskie Wiatraki

25. Zamek Krzyżacki w Rynie (40 km)

26. Kanał Augustowski

27. Piramida w Rapie niedaleko Bań Mazurskich

Copyright 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept